Digestoře

Nedílnou součástí každé moderní kuchyně jsou digestoře, neboli odsavače par. Ty odvádí páru a odér z vaření mimo kuchyň a zabraňují tak nejen výskytu nepříjemných pachů, ale také snižují nežádoucí vlhkost v místnosti. Naše společnost dodává digestoře do všech typů kuchyní.
 
Pro správnou funkčnost digestoře je důležitý její návrh a provedení. Významnou částí je odtahové potrubí, u kterého jsou často odváděnému vzduchu kladeny do cesty překážky v podobě ostrých ohybů, přechodek, potrubí s nerovnými stěnami (flexo hadice), nedostatečně průchodných venkovních mřížek a podobně.

Abychom zabránili citelnému úbytkem výkonu ve spojení s nárůstem hlučnosti digestoře navrhneme ideální trasu, dimenzi a provedení vzduchotechnického potrubí. Stejně tak vám pomůžeme s návrhem typu a provedení odsavače par.


Dnešní možnosti provedení digestoří jsou rozsáhlé. Je možné odsávat páry přímo z pracovní desky, kdy jsou digestoře v kombinaci s varnou deskou, pomocí komínových odsavačů či integrovaných, které jsou diskrétně instalované v pultu závěsné skříňky.

Pro mimořádně tiché aplikace vám navrhneme digestoř s externí ventilační jednotkou a dodatečným zatlumením hluku v potrubí.

V profesionálních kuchyních jsou digestoře součástí hygienického větrání. Odsavače par jsou připojeny na vzduchotechnickou jednotku, která rovněž zajišťuje nutný přívod čerstvého vzduchu.