Vzduchotechnika

Kvalitní vzduch, to je záruka svěžesti a pohodlí. Základním úkolem pro instalovaný vzduchotechnický systém je zajištění správné výměny vzduchu v užívaném prostoru. Účinné větrání zajistí snížení koncentrace škodlivých látek, které se hromadí ve vzduchu. Především jde o nadměrnou koncentraci vydechovaného oxidu uhličitého.
 
Poskytujeme:
  • komplexní technologická řešení v oblasti větrání pro bytové, administrativní, zdravotnické, průmyslové a jiné budovy.
  • větrání se zpětným získáváním tepla, běžně známé jako systém rekuperace pro rodinné domy, veřejné budovy, restaurace, hotely, kanceláře, závody atd.
  • filtrace průmyslových zařízení se zvýšeným znečištěním ovzduší, individuální odsavače pracovních stanic pro svařovny, autosalony, mechanické dílny atd.
  • plně funkční větrání bazénových hal v rodinných domech či profesionálních wellness centrech.
  • systémy vzduchotechniky pro čisté prostory (tj. prostory s řízenou čistotou vzduchu) operační sály, akreditované laboratoře a další.

Našim klientům nabízíme moderní a osvědčené větrací systémy v různých cenových relacích. Pomáháme vybrat optimální řešení pro danou místnost nebo budovu. Zaručujeme stálé a efektivní větrání po celý rok.
 
Technické systémy vzduchotechnického zařízení doplňujeme, dle požadavků na kvalitu přiváděného a odváděného vzduchu, o výměníky tepla a chladu nebo o zařízení pro vlhčení a filtraci vzduchu. Dnes je již standardem, že větrací systém je doplněn o jednotku pro zpětné získávání tepla, tzv. rekuperátor.  Ohřev či chlazení vzduchu zajišťujeme dle potřeby vodními systémy nebo s využitím systémů přímého chlazení.
 
Distribuci vzduchu řešíme pomocí VZT potrubí vyrobeného z pozinkovaného plechu v kruhovém (spiro potrubí) nebo v hranatém provedení, doplněného o tepelnou a hlukovou izolaci. Pro aplikaci systémů náročnějších na hygienické provedení nebo do prostředí se zvýšenou vlhkostí používáme ALP potrubí. Jedná se o polyisokyanátový sendvičový panel, z obou stran krytý hliníkovou fólií, který disponuje zejména výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, velmi nízkou hmotností, korozivzdorností, odolností proti chemikáliím a dlouhou životností.


Pro zajištění maximálního komfortu a vytvoření příjemného klimatu ve větraném prostředí jsou důležité koncové distribuční prvky. Ty jsou navrhovány s ohledem na dosah proudu vzduchu s využitím coanda efektu a na nízkou hladinu hluku proudícího vzduchu.